1.GÜN: GECE YOLCULUĞU

Saat 00:00 da okulumuz önünden hareket ile eğlenceli yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içi İkramlar ve gerekli molalar ile birlikte gece boyunca yolculuğumuza devam ediyoruz.

 2. GÜN: İzmir, Konak Meydanı, Kordon, Hükümet Konağı, Çeşme, Alaçatı

İzmir, Konak Meydanı, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağı, Asansör, Çeşme, Çeşme Kalesi, Kervansaray, Alaçatı, Kuşadası 

Sabah saatlerinde Ege'nin İncisi İzmir’e varıyoruz. Yılın en az 300 günü güneşli olan şehrimizde rehberimizin anlatımı eşliğinde Panaromik olarak sırasıyla, İzmir Konak Meydanı, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağını ve Asansör gezisini yapıyoruz. Gezimizin sonrasında mavi bayraklı plajları, bembeyaz kumsalları, sınırsız eğlence hayatı olan Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanın ardından Alaçatı'ya doğru hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Gezimizin ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3. GÜN: Şirince, Selçuk, Meryem Ana Evi, Efes Antik Kenti, Hadrian Tapınağı

Şirince, Selçuk, Meryem Ana Evi, Efes Antik Kenti, Herakles Kapısı, Parlemento Binası, Hadrian Tapınağı, Ankara

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Selçuk’a hareket ediyoruz. İlk durağımız olan zeytinlikler arasına uzanan yol bizi şirin bir Rum köyüne, eski adı “Çirkince” olan Şirince’ye getiriyor. Birbirinden güzel evleri, sokakları ve insanlarıyla Şirince’yi önce rehberimiz eşliğinde geziyor sonrada bol bol fotoğraf çekmek adına serbest zaman veriyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından araçlarımıza geçiyor ve Efes Antik Kentine gitmek üzere yola çıkıyoruz.Rehberimizin anlatımı eşliğinde Efes Antik Kentini gezmeye başlıyoruz. Kentin iki giriş kapısı vardır ilk olarak üst kapıdan Magnesia Kapısı’ndan girerek Devlet Agora’sına geçiyoruz. Ortasında Mısır Tanrıçası İsis adına yapılmış tapınağın temellerini göreceğiz. Sonra sırasıyla Odeion, Varius Hamamları, Agustus Tapınağı, Domıtıon Yolu, Gaius Memnus Anıtı , Küretler Caddesi, Herakles Kapısı, Trajan Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Yamaç Evleri, Roma Hamamı, Celsus Kütüphanesi, Ticaret Agorası, Arcadiane Caddesi ve Tiyatro’yu görüyoruz. Gezimiz akabinde Bülbül Dağı’nda bulunan Meryemana Evi’ne doğru yola çıkıyoruz. Hristiyanlar ve Müslümanlarca kutsal sayılan bu mekânda ziyaretimizi yapıp dilek çeşmelerinden sularımızı içtikten sonra buradan ayrılıp Ankara'ya doğru dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Yolda vereceğimiz molaların ardından bu güzel gezimizin hafızalarda bırakacağı izlerle birlikte Ankara'ya varıyoruz. Okulumuz önünde bir başka GÜNEŞ TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere gezimizi sonlandırıyoruz. 


Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks Turizm paketli araçlar ile ulaşım
  • Araç içi sıcak soğuk içecek ikramları
  • 1 Gece Otel Konaklaması
  • 2 Sabah kahvaltısı                                                                                                          (1. Araç içinde Sandviç Meyve Suyu Çay Kahve, 2. Otelimizde Açık Büfe )
  • 1 Akşam Yemeği (Otelimizde)
  • Rehberlik ve Güneş Turizm refakat hizmetleri
  • 1618 Sayılı Turizm Kanununa uygun Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Kişisel harcamalar.
  • Öğle Yemeği

Gücel Ücret ve Tarihler için Bizelere Ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM 

0312 230 07 57

0552 230 88 80