NİSAN 2020

1.GÜN:
Turumuz belirlenen noktadan saat 23.00’da hareket edecektir.


2. GÜN: TRABZON – AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – SÜRMENE – FIRTINA VADİSİ – TİMİSVAT KÖPRÜSÜ – TAR DERESİ – BULUT ŞELALESİ ( GÖKSU )- AYDER YAYLASI – KALEGON – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ
Sungurlu ve Samsun Terme’de verilecek molaların ardından ilk rotamız Ünye, Fatsa üzerinden Doğu Karadeniz’in en büyük şehri olan Trabzon'a varıyoruz. Sabah kahvaltısı alındıktan sonra Trabzon’dan katılacak misafirlerimizin en geç saat 10.00’da havalimanından karşılayıp yolculuğumuza devam ediyoruz. Orijinal mimarisiyle günümüze kadar gelebilen Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Trabzon halkı tarafından Atatürk’e hediye edilen köşkün bir diğer özelliği de, Atamızın vasiyetinin bir bölümünü burada yazmış olmasıdır. Gezimizin devamında Anadolu’nun üç Ayasofya’sından biri olan Trabzon Ayasofya’sını görüyoruz. Günümüzde dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazaziye işçiliğinin tanıtılması ve gümüş alışveriş imkânı sağlıyoruz ve alışveriş sonrasında Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yol üzerinde Sürmene’de ünlü dövme bıçaklarının satıldığı küçük işletmelerden birini ziyaret edip ve alışveriş imkânı buluyoruz. Timisvat Köprüsü’nün görülmesi ve öğle yemeği için serbest zaman ayırıyoruz kendimize. Hava koşulları ve zaman müsaitliğine göre dileyen misafirlerimiz rafting yapabilirler. Daha sonra Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan Ayder Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Güzergâhımız üzerinde bulunan Tar Deresi Kanyonu’na giderek; gidiş geliş ortalama 1,5 saat sürecek olan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzü muhteşem Bulut (Göksu) Şelalesi’nin eşsiz manzarası ile taçlandırıyoruz. Milli Park içinde yer alan Ayder Yaylası’ndaki ilk durağımız Kalegon mevkii ve Hala Deresi’ne dökülen muhteşem Gelintülü Şelalesi. Kısa çevre yürüyüşleri ve zipline yapma imkânı sonrası otelimize gitmek için hazırlanıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ederken Ayder Yaylası’nda yaşamını sürdüren bölge insanının yaşayışına şahit olacak ve bu doğa harikasında kaplıca kullanımı imkânını bulacaksınız. 


3. GÜN: ÇAĞLAYAN KÖYÜ – GÜRCİSTAN BATUM – ALTIN POST – AVRUPA MEYDANI – PİAZZA MEYDANI – BATUM BULVARI- PAZAR
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Batum’a geçmek istemeyen misafirlerimize tur rehberimizin buluşma bilgilendirmesi yapmasının ardından Ayder Yaylası’nda serbest zaman veriyoruz. Karadeniz’deki köy yaşamının görüleceği Çağlayan Köyüne gidiyoruz. Kivi ve fındık bahçeleri arasından geçip, Laz konaklarının en güzel örneklerini görme ve fotoğraflama imkânı buluyoruz. Ardından misafirlerimiz ile kısa bir yolculukla Sarp Sınır Kapısı’ndan komşu Gürcistan’ın Batum kentine geçiyoruz. Gürcistan’a giriş işlemleri ardından şehir merkezine doğru yol alırken; Osmanlı izlerini de taşıyan Gonyo Kalesi’ni ve Sovyet Rusya dönemine ait eserleri panoramik olarak görüyoruz. Öğle yemeği için misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Mitolojiye de konu olan Altın Post Heykeli, Avrupa Meydanı, Piazza Meydanı ve Batum Bulvarı’nın gezilmesinin ardından Batum gezimizi tamamlıyoruz. Türkiye’ye giriş işlemlerimizi yaptıktan sonra akşam yemeği ve konaklama Çayeli’ne otelimize hareket ediyoruz. 

4. GÜN: UZUNGÖL – KİREMİTLİ KÖPRÜ – SÜMELA MANASTIRI- HAMSİKÖY – ZİGANA – GÜMÜŞHANE
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, İsviçre Alplerini aratmayan güzellikteki Uzungöl’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde halk arasında adı ”Feretiko” olarak bilinen Rize Bezi’nin imal edilip satıldığı fabrikayı ziyaret edecek ve alışveriş imkânı bulacağız. Uzungöl’e varışımızın ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Göl etrafındaki yürüyüşümüzde doğanın muhteşemliğine şahit olup, belirlenen saatte buradan ayrılıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Kiremitli Köprü’yü (Hapsiyaş’ı) görüyoruz. Çayın tarladan toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni dinleyebileceğimiz ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımız çay fabrikasını ziyaret ederek, ikram edilen taze çayımızı tadıyoruz. Ardından; Maçka üzerinden Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan muhteşem manzaraya sahip Sümela Manastırı’nı gezip görerek rehberimizden manastır hakkında detaylı olarak bilgi alıyoruz. Hamsiköy ve Zigana üzerinden Gümüşhane’ye ulaşıyoruz. Akşam yemeği konaklama için otelimize yerleşiyoruz.


5. GÜN: KARACA MAĞARASI – GİRESUN KALESİ – TOPAL OSMAN ANITI – GİRESUN ADASI- ORDU BOZTEPE – SAMSUN
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne girmeye aday, 1550 m. yükseklikteki, sarkıt ve dikitlerine hayran kalacağınız Karaca Mağarası’nı geziyoruz. Bir sonraki rotamız Ordu ile birlikte fındığın iki başkentinden biri sayılan ve kiraz meyvesinin anayurdu olan Giresun. Yol üzerinde fındık mamulleri için alışveriş imkanı sağlıyoruz. Tarihi şahsiyet Topal Osman’ın Giresun Kalesi’ndeki anıt mezarını ziyaret edeceğiz. Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası’nı ve şehri kuş bakışı seyredebileceğimiz bu noktada çayımızı yudumlarken eşsiz manzaranın tadını çıkarıyoruz ve daha sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Zeytinlik Mahallesi sokaklarında yürüyerek otobüsümüze ulaşıyor ve Ordu’ya doğru hareket ediyoruz. Türkülere konu olan Boztepe’ye teleferikle çıkıp, muhteşem Ordu manzarasının seyrine dalacağız. Günün son durağı olarak Karadeniz’in en büyük ili olan Samsun’a ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam konaklama otelimizde.

6. GÜN: TÜTÜN İSKELESİ – BANDIRMA VAPURU – İLKADIM ANITI – ATATÜRK ANITI – SAMSUN ARKEOLOJİ VE ETNOGRAFYA MÜZESİ – AMAZON KÖYÜ – AMASYA – KRAL KAYA MEZARLARI – FERHAT ŞİRİN SU KEMERLERİ – II BEYAZID KÜLLİYESİ – YALI BOYU – ANKARA
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Samsun Havalimanından ayrılacak misafirlerimizin havaalanına transferi gerçekleştiriyoruz. Devamında turumuza devam eden misafirlerimizle Kurtuluş Savaşı’nın simge kenti olan ve bağımsızlık meşalesinin yakıldığı şehir Samsun gezimize başlıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Samsun’a indiği Tütün İskelesi, Kurtuluş Yolu ve İlkadım Anıtı, Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı, Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Amazon Köyü gezeceğimiz yerler arasında. Rotamızı Yeşilırmak kıyısında yer alan şehzadeler diyarı Amasya’ya çeviriyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Amasya şehir girişinde bulunan ve efsanelere konu olan Ferhat ile Şirin Su Kemerlerini panoramik olarak göreceğiz. Amasya Etnografya ve Mumyalar Müzesi’nin ve II. Beyazıd Külliyesi’nin görülmesinin ardından yalı boyunda yürüyüş yapacağız. Kral Kaya Mezarlarını fotoğrafladıktan sonra Çorum üzerinden gerekli molaları vererek Ankara’ya doğru dönüş yolculuğumuza başlayacağız. Bu keyifli tur sona ererken GÜNEŞ TURİZM ailesi olarak başka bir organizasyonda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.


ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ
•Tur otobüsü ile ulaşım,
•4 gece yarım pansiyon konaklama
•İlk gün alınacak ekstra kahvaltı,
•Sabah kahvaltıları ,
•Akşam yemekleri ,
•Milli park ve Ören yeri giriş ücretleri,
•Profesyonel Rehberlik hizmetleri,
•Seyahat sigortası,
•GÜNEŞ TURİZM refakati ve ikramları


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Öğle yemekleri,
• Yemeklerde alınacak içecekler,
• Müze giriş ücretleri,
• Yurt dışı çıkış harcı,
• Fırtına Deresi’nde rafting ve zipline ücretleri,
• Boztepe teleferik ücreti,
• Özel harcamalar,
• Ayder Yaylası’nda kaplıca giriş ücretleri,
• Uçaklı katılımlarda uçak bileti ücreti


Fiyat ve Güncel Tarihler için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

İLETİŞİM :

0312 230 07 57

0552 230 88 80