8-10 NİSAN 2020

08/04/2020 1.Gün: ANKARA- ADANA-KAHRAMANMARAŞ-GAZİANTEP

Gece saatlerinde belirlenen noktada buluşup ardından Aksaray-Niğde yol güzergâhından Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. Sabah saatlerinde vardığımız Adana’da yöresel kahvaltımızı aldıktan sonra Adana’yı gezmeye başlıyoruz. . İlk olarak 1882 yılında Vali Abidin Paşa tarafından yaptırılan 32 m. yükseklikteki Büyük Saat Kulesi’ni görüyoruz. Selçuklu, Memluk ve Osmanlı mimari özelliklerini taşıyan ve Ramazanoğluları tarafından yaptırılan Ulu Camii ve Külliyesi, 1495 yılında yaptırılan Ramazanoğlu Konağı gezilerimizin ardından Taş Köprü ve Ortadoğu’nun en büyük Camisi olan Sabancı Merkez camisini görerek Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz.Gezimize Hatuniye Camii ile başlayıp sonrasında sırasıyla Taşhan, Tarihi Maraş Çarşısı, Çukur Hamamı, Kâtip Han, Sütçü İmam Anıtı, Taş Medrese, Ulu Cami gördükten sonra Kahramanmaraş kalesine hareket. Burada bulunan Minyatür Kurtuluş Müzesini gezip şehri tepeden izleme şansını yakalıyoruz. Kahramanmaraş ’da yöresel lezzetlerin ve tatlıların ve daha nice bölgeye özgü lezzeti keşfetmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın sonrasında konaklama için Gaziantep’e hareket. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’te bulunan otelimizde

09/04/2020 2.Gün: GAZİANTEP-OSMANİYE ANTAKYA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe  kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelden ayrılıp Gaziantep’te ilk olarak Mozaik Müzesini geziyoruz. Zeugma Antik Kenti çevre ve ören yerlerinden çıkarılan nadide eserlerin mükemmel bir sunumla bizlere ulaştığı Mozaik Müzesini gezdikten sonra şehir merkezine gidiyoruz. Kültür yolu üzerinde bulunan Gaziantep Kalesi, Tarihi Bedesten Çarşıları ve Pasajları gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Yöresel Baharat – Yemeni – Bakır gibi ürünlerin satıldığı çarşıları gezebilirsiniz.  Tahmis Kahvesi veya Tarihi Kır Kahvesi’nde Menengiç Kahvesi ile yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Buradaki serbest zamanımızın ardından Gaziantep meşhur baklavasının tadına bakıyor dünyaya ün salmış Antep baklavası alışverişimizi yapıyoruz akabinde Antakya’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yol güzergâhından sonra Antakya’da ilk olarak Antakya Müzesine gidiyoruz. Roma İmparatorluğunun 3. Büyük Anadolu kenti olan Harbiye / Antakya’dan çıkarılan eserlerin sergilendiği müzeyi gezdikten sonra konaklama yapacağımızı otelimize geçiyoruz akşam yemeği ve konaklama Antakya’da otelimizde.

 

10/04/2020 3.Gün: ANTAKYA-İSKENDERUN – ADANA -ANKARA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelden ayrılıp Samandağı’na hareket ediyoruz. Roma döneminde yaptırılan su kanalları ve mezarları ile zamanın içinde yolculuk yapabileceğiniz Titus Tünelleri’ni gezdikten sonra Samandağ sahilinde kısa bir yolculuk yaparak Hz. Hızır ve Hz. Musa Peygamberin buluştuğu yer olarak bilinen ziyaret yerine geliyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından Antakya merkeze geri dönüyoruz. Antakya’da yöresel lezzetleri tadabilmek ve şehrin büyülü sokaklarını keşfedebilmek için serbest zaman veriyoruz. Asi Nehri’nin yanı başında ki Uzun Çarşı gezimizin ardından Adana ve Hatay arasında küçük bir şehir konumunda olan ve adını Büyük İskender’in ismini verdiği şirin sahil şehri İskenderun sahilde vereceğimiz çay molası ve Adana’ya doğru hareket. Adana’da vereceğimiz molamızın sonrasında Niğde Aksaray yol güzergâhından gerekli molalar ve araç içi ikramlarla birlikte Ankara’ya varıyor ve bir başka Güneş Turizm Organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 


 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Turizm paketli araçlar ile ulaşım
 • Araç içi sıcak soğuk içecek ikramları
 • 2 Gece Otel Konaklaması
 • 3 Sabah Kahvaltısı                                                                                                  (1.Restoranda Yöresel Serpme Kahvaltı, 2. Otelimizde Açık Büfe , 3. Otelimizde Açık Büfe)
 • 2 Akşam  Yemeği (Otelimizde Set Menü)
 • Programda belirtilen geziler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Güneş Turizm Refakat Hizmetleri
 • 1618 Sayılı Turizm Kanununa Uygun Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 


Fiyat ve Güncel Tarihler için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

İLETİŞİM :

0312 230 07 57

0552 230 88 80