TUR KALKIŞ TARİHİ : 03/04/2020

11. ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

     04-05 NİSAN 2020

1 Gece 2 Gün | Yarım Pansiyon

 

1. Gün: Ankaradan Hareket Gece Yolculuğu  

Saat 23:30 da ofisimiz önünden hareket ile eğlenceli yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içi İkramlar ve gerekli molalar ile birlikte gece boyunca yolculuğumuza devam ediyoruz.


2. Gün: ÇEŞME - ALAÇATI - OT FESTİVALİ - İZMİR

Gerekli molaların ardından sabah saatlerinde Çeşme'ye varış yapmış oluyoruz.Restorantımızda alacağımız kahvaltı sonrası gezimize Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişir ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek 11. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, biribirinden leziz yapılan yemekleri tadıyoruz. Festivalde her sene farklı pişirilecek bir otun ana teması bulunmaktadır. Festival boyunca bu yılın ana teması olacak olan, pişirilecek ot ile yapılmış yemekler yarışacaktır. Katılacağımız festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarlarda, çoşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.


3. Gün: İZMİR - FOÇA - ANKARA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İzmir Konak Meydanından panoramik olarak, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görerek, Asansör gezisini yapıyoruz. Ardından Foça'ya hareket ediyoruz. Heredot’un Foça için dediği gibi “Onlar kentlerini, bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü ve en güzel iklimde kurdular” cümlesini hatırlayıp şehir turumuza başlıyoruz. Eski Foça evlerini geziyor ve şirin balıkçı restaurantlarının önünde serbest zaman veriyoruz. Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıyoruz ve araçlarımıza yerleşip Ankara’ya doğru hareketimizi gerçekleşiyoruz.Gerekli molalar ve Araç içi ikramlarla birlikte akşam saatlerinde Ankara’ya varıyoruz. Bir sonraki Güneş Turizm organizasyonunda Görüşmek Üzere Vedalaşıyoruz.


      Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks Turizm paketli araçlar ile ulaşım
  • Araç içi sıcak soğuk içecek ikramları
  • 1 Gece İzmir’de Otel Konaklaması
  • 2 Sabah Kahvaltısı (1.Restoranda Serpme Kahvaltı, 2.Otelimizde Açık Büfe)
  • 1 Akşam Yemeği
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

       Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Kişisel harcamalar.
  • Öğle Yemekleri
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Fiyat ve Güncel Tarihler için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

İLETİŞİM :

0312 230 07 57

0552 230 88 80