Tur Kalkış Tarihi : 03/04/2020

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ
1 Gece 2 Gün | Yarım Pansiyon
Adana Tarsus, Eshab-ı Keyf, Sabancı Cami, Portakal Çiçeği Karnavalı, Anavarza, Missis Köprüsü

1. Gün: Ankaradan Hareket Gece Yolculuğu  

Saat 23:30 da ofisimiz önünden hareket ile eğlenceli yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içi İkramlar ve gerekli molalar ile birlikte gece boyunca yolculuğumuza devam ediyoruz.

2. Gün: Adana – Tarsus - Eshab-ı Keyf - Sabancı Cami - Portakal Çiçeği Karnavalı

Gerekli molaların ardından sabah saatlerinde Tarsus’a varıyoruz. Tarsus Şelalesi’nde manzara eşliğinde restoranımızda ikramımız sabah kahvaltısı sonrasında Hristiyanlarca kutsal 2. Kilise St. Paul Kilise Müzesi, St. Paul Kuyusu, Dünya'nın ilk kanalizasyonlu Tarsus Roma Antik Yolu, Tarsus evleri, Eshab- ı keyf (yedi uyurlar), Nusret Mayın Gemisi ve Kleopatra Kapısı’nın görülmesi ardından Adana’ya varıyoruz. Türkiye’nin en büyük camisi Sabancı Merkez Cami, Tarihi Taş Köprü, Ulu Cami, Türkiye’nin en uzun saat Kulesi’nin gezip görüyoruz. Ünlü Rio Karnavalı gibi tamamen sivil toplum kuruluşları tarafınca organize edilen ve bu niteliği ile Türkiye’nin ilk karnavalı niteliği taşıyan Portakal çiçeği kokan Ziya Paşa Bulvarındaki kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve ilginç kostümlü katılımcılarla son derece renkli ve keyifli Portakal çiçeği Karnavalını izleme, fotoğraf çekimi, dans, şarkılara eşlik ediyoruz. Portakal Çiçeğinin en güzel koktuğu yerlerden Vali yolunda gece yürüyüşü ve Adana içerisinde gezmek isteyenler için serbest zaman ile bitirip akşam yemeği ve konaklama otelimize geçiyoruz. 

3. Gün: Anavarza - Missis Köprüsü – Ceyhan – Seyhan – Çukurova - Dönüş Yolculuğu

Sabah kahvaltımızın ardından Yaşar Kemal'in "İnce Memed" romanın geçtiği Anavarza Antik Kenti ve Kale gezisine başlıyoruz. Mitolojide Lokman Hekim’in ölümsüzlük formülünün suya düşürdüğü yer olarak rivayet edilen Misis Köprüsü’nün görüyoruz. Seyhan Göl kenarında Sevgi adasına nazır manzara keyfi nehir kenarında yürüyüş yapıp akabinde Adana Kebap, Şalgam, Bici Bici gibi yöresel lezzetlerin tatmak için serbest zaman veriyoruz. Çukurova bilgilendirmesi sonrasında Ankara’ya doğru hareketimizi gerçekleştirmek için araçlarımıza geçiyoruz. Gerekli molalar ve araç içi ikramlarla birlikte akşam saatlerinde Ankara’ya varıyoruz. Bir sonraki Güneş Turizm organizasyonunda Görüşmek Üzere Vedalaşıyoruz.

 Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Turizm paketli araçlar ile ulaşım
 • Araç içi sıcak soğuk içecek ikramları
 • 1 Gece Adana’da Otel Konaklaması
 • 2 Sabah Kahvaltısı (1.Restoranda Serpme Kahvaltı, 2.Otelimizde Açık Büfe)
 • 1 Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • 1618 Sayılı Turizm Kanununa uygun Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik ve Güneş Turizm refakat hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar.
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Fiyat ve Güncel Tarihler için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

İLETİŞİM :

0312 230 07 57

0552 230 88 80