GAP’IN GİZLİ KALMIŞ

GÜZELLİKLERİNİ KUYAŞ TOUR AYRICALIKLARI İLE KEŞİFETMEYE HAZIRMISINIZ? 

NEMRUT DAĞINDA GÜN DOĞUMU TURU

5 GECE 6 GÜN

HALFETİ TEKNE TURU ve NEMRUT DAĞI TRANSFER ÜCRETİ

VE MESHUR URFA SIRA GECESİ TUR ÜCRETİNE DÂHİLDİR.

 

1.GÜN | ANKARA - GAZİANTEP:

Akşam saat 23.00’da ofisimiz önünde buluşma ve Gaziantep'e hareket.

2.GÜN| GAZİANTEP - MOZAİK MÜZESİ - GAZİANTEP KALESİ - MUTFAK VE HAMAM MÜZESİ - KAHRAMANLIK MÜZESİ - BAKIRCILAR ÇARŞISI - OTEL:

Gerekli molalarımız ile birlikte sabah saatlerine Gaziantep'e varış ve restoranımızda sabah kahvaltımızı alıyoruz. Ardından dünyanın en önemli mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Gaziantep Kalesine hareket ediyoruz. İlk olarak İngiliz ve Fransızlar’ın işgaline uğrayan Antep halkının göstermiş olduğu direnişi, açılan cepheleri, bu cephelerde savunma yapan kahramanları, taarruzları, harekâtları ve halkın yaşadığı zorlukları 2 bine yakın figür ile gözler önüne seren Kahramanlık Panorama Müzesini ziyaret ediyoruz. Tarihi Tahmis Kahvecisinde vereceğimiz kısa bir mola sonrasında Bakırcılar Çarşı içerisinde ilerleyerek gezimize Mutfak ve Hamam Müzesi ile devam ediyoruz. Sonrasında Almacı Pazarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıp ve otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklamayı otelimizde yapıyoruz.

3.GÜN | GAZİANTEP - BİRECİK - HALFETİ - '' TEKNE TURU '' - RUMKALE - ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE - OTEL:

Sabah kahvaltı sonrası Halfeti'ye geçiyoruz. Birecik Baraj Gölünde çıkacağımız tekne turumuzda panoramik olarak Kızlar Mağarası, Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyü'nü görüyoruz. Sonrasında Peygamberler Şehri Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Urfa gezimizde; Balıklı göl, Ayn Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Camii, Hz. İbrahim Makamı ziyareti sonrası Milattan önce 10000 yılına uzanan tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak bilinen Unesco Kültür Miras listesinde yer alan Göbekli Tepe’yi görüyoruz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası siz değerli misafirlerimiz ile sizlere özel düzenlenecek SIRA GECESİ programına katılıyoruz. Sıra Gecemizin ardından konaklama için otelimize geçiyoruz.

4.GÜN | HARRAN - HALFETİ - MARDİN - MİDYAT - OTEL:

Sabah kahvaltı sonrası Harran’a hareket ediyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehri'nin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye'de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski camilerden biri olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu'da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Ardından Mardin için yolculuğumuz başlıyor. Mardin gezimizde; İlk olarak Deyr-ul Zaferan Manastırı'nı (Mor Hananyo) ziyaret ediyoruz. Ardından İpek Yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran Mardin merkeze varış yapıyoruz. Ulu Cami ve Kasımiye Medresesi ziyaretleri sonrası Eski Mardin sokaklarında ( Abbara da görerek ) yürüyüş ve fotoğraf çekimi molası veriyoruz. Sonrasında Midyat'a hareket edip otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini ve konaklamayı otelimizde yapıyoruz.

5.GÜN| MİDYAT - HASANKEYF - DİYARBAKIR - ATATÜRK BARAJI - ADIYAMAN - OTEL:

Sabah erken kahvaltı sonrasında Midyat Konuk Evi ziyareti sonrası telkâri gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği gümüşçüler çarşısında alış-veriş molası  verip, Ilusu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf'e hareket ediyoruz. Gezimize panoramik olarak Mağara Evleri, Zeynel Bey Türbesi, Hasankeyf Tarihi Köprüsü, Dicle Nehri, Kale (aşağıdan görülecektir) sonrasında Diyarbakır yolculuğuna başlıyoruz. Diyarbakır şehir turumuzda Şehir Surları, Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, tarihi Hasanpaşa Hanı, Dört Ayaklı Minare, Ongözlü Köprü gezileri ardından Atatürk Baraj Gölü üzerinde yer alan Nissibi Köprüsünden geçerek Adıyaman'a hareket ediyoruz ve akabininde otelimize varış yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklamayı otelimizde yapıyoruz.

6.GÜN| KÂHTA - NEMRUT DAĞI '' GÜN DOĞUMU '' - KOMAGENE KRALLIĞI - CENDERE KÖPRÜSÜ - KAHRAMANMARAŞ - ANKARA:

Gece rehberimizin belirleyeceği saatte lobide toplanma ve Kâhta’ya hareket ediyoruz. Minibüsler ile UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ yer alan Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Eşsiz manzara eşliğinde ''GÜN DOĞUMU'' nu izledikten sonra Ünlü Kommagene Kralı'nın Nemrut Dağı zirvesine yaptırdığı Tümülüs ve devasa heykelleri gördükten sonra sırası ile Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü ve Arsemeia Ören Yeri'nin (Eski Kale) gezilmesi sonrası tekrar otelimize hareket ediyoruz. Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Kahramanmaraş'ta vereceğimiz yemek ve dondurma alışverişi molası sonrasında keyifli Ankara'ya dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Gerekli molalar ile birlikte akşam saatlerinde Ankara'ya varmış oluyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir sonraki GÜNEŞ TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER:

► Lüks Araç İle Ulaşım

► Araç İçi İkramlar

► 1.Gün Restoranda Sabah Kahvaltısı 

► 4 Gece Otel Konaklaması

► Sabah Kahvaltısı (4) – Akşam Yemeği (4)

 HALFETİ TEKNE TURU

 NEMRUT DAĞI TRANSFER ÜCRETİ

► Urfa Sıra Gecesi

► Seyahat Sigorta Paketi

► Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR:

► Tüm Şahsi Harcamalar

► Öğle Yemekleri

► Yemeklerde Alınan İçecekler

► Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri


Fiyat ve Güncel Tarihler için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

İLETİŞİM :

0312 230 07 57

0552 230 88 80